سایت الکترونیک پیروز شفق

آموزش چراغ قوه

آموزش ساخت چراغ قوه با بطری

سلام امروز می‌خواهم بهتون آموزش بدم که چطوری با کمترین وسایل موجود و چیزهایی که تو خونه هممون ممکنه پیدا بشه و با کمترین هزینه ممکن یک چراغ قوه جذاب و جالب رو به عنوان یک پروژه‌ی یادگیری الکترونیک و برق بسازیم.

قدم اول آموزش :

ابتدا باید بگم که ین آموزش مختص افراد مبتدی بوده و همه افرادی که میتونن با دستگاه چسب حرارتی کار کنن به راحتی میتونن این آموزش رو انجام بدن .

موارد مورد نیاز این پروژه چیست؟

در ابتدای لیست باید به بطری ها اشاره کرد دو عدد بطری متوسط که ما از بطری نوشابه برای این کار استفاده  کردیم . بعد از بطری نوبت به چوب بستنی و باطری قلمی می‌رسد . این باطری ها باید توسط وسیله ای هم کنترل بشوند که این وسیله هم تحت عنوان  دکمه قطع و وصل کننده جریان استفاده خواهد شد . برای نوربخشی نیاز به یک عدد چراغ الا ای دی یا هر چراغی که با ولتاژ مورد نیاز ما کار کند داریم  .

فراموش نوشد که در این آموزش از چسب حرارتی استفاده شده است و باید در هنگام کار کردن با این وسیله احتیاط لازم را به خرج دهید.

خرید این ابزارها از دیجیکالا

حال برسیم به آموزش خودمان :

ابتدا باید بطری ها رو برش بدهیم و این کار با برش بطری اول تا  زیر درب بطری و برش بطری دوم تا حدود یک سوم بطری شروع می شود  . سپس لبه های برش خورده را با وسیله ای مثل  چاقو یا کاتر و یا تیغ جراحی صاف می‌کنیم تا از شر لبه های تیز اون خلاص بشویم.

سپس حد فاصل اینم دو قسمت را با استفاده از چوب بستنی به هم متصل می‌کنیم ( البته باید بهتون بگم که نیازی نیست برای ساخت این پروژه بستنی های زیادی رو نوش جان کنید و میتونین این  چوب بستنی ها را از برخی فروشگاه ها تهیه کنید)

آموزش-چوب بستنی

بعد از اینکه جای قرارگیری باطری ها ساخته شد باطری ها را در داخل می‌چینیم  تا مطمئن شویم که هیچ جای خالی در بین این دو وجود ندارد پس از اطمینان از جای قرارگیری باطری ها با استفاده از سیمی دو سر باطری ها یک سمت به سر مثبت و سر دیگر به سر منفی وصل می‌کنیم و انتهای سیم را به دکمه قطع و وصل کننده جریبان وصل کرده و قسمت انرژی دهنده ی اصلی و مهمترین قسمت این پروژه را می‌سازیم.

مشاهده آموزش های دیگر

در گام بعدی آموزش چه باید کرد؟

در این گام باید با استفاده از چراغ ال ای دی یا و یا هر لامپی که بتواند با توان باطری ها کار کند قسمت نو.ر این پروژه را بسازیم . و با اتصال یک سیم مستقیم از سمت منفی باطری ها و یک سیم دیگر از قسمت مثبت باطری ها این لامپ را روشن و خاموش کنیم . سپس باید این لامپ را در جای خود ثابت کنیم که می شود از درب بطری استفاده نموده و این درب را به شکل دایره ای برش بزنیم و با استفاده از چسب حرارتی در جای خودش سفت کنیم .

سخن آخر :

بسیار خب درز انتها می‌توان دید که این آموزش به سرانجام رسیده و شما  توانسته اید با ساده ترین ابزارها یک پروژه جالب الکترونیک را بسازید . به نظر شما استفاده از  چه نوع لامپ و یا باطری برای این کار مناسب است ؟ می‌توانید با نظر دادن پیرامون این موضوع دوستان دیگر را در هرچه باکیفیت‌تر کردن این پروژه یاری دهید.

در ادامه می‌توانید  ویدیو این آموزش را ببینید  .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا