سایت الکترونیک پیروز شفق

اهمیت دیاگ زدن خودرو، فهرست مزایا و ناگفته‌ها

از مزایا دیاگ‌ زدن خودرو خیلی مطلب خوانده‌اید؛ ولی این مطلب علاوه بر تأثیر مثبت دیاگ ‌زدن خودرو به حیطهٔ دیگری که این کار بر روی آن تاثیر میگذارد اشاره دارد، مسئله‌ای که امروزه بسیار اهمیت دارد و می‌توان گفت حافظ جیب شما خواهد بود. این موضوع همچنان اهمیت بالایی دارد که مردم با بالا و پایین شدن قیمت آن ممکن است به هم بریزند و زندگی آنها دستخوش تغییر شود.
سوخت فسیلی از فیلترهای زیادی عبور می‌کند تا به دست مصرف‌کننده برسد و این وسط در صورت عدم استفاده درست می‌تواند هزینه‌های نگهداری و استفاده از خودرو را برای شما بدل به کابوسی کند که شب‌ها خواب آرام را از شما می‌گیرد. در ادامه با پیروز شفق هماره باشید تا از مزایا دیاگ زدن خودرو در مواردی که کمتر به آنها پرداخته شده باخبر شوید.

دیاگ زدن خودرو

مزایا دیاگ‌ زدن خودرو چیست؟

دیاگ زدن خودرو باعث می‌شود تا خطاهایی که ممکن است در آینده گریبان‌گیر شما شود هرچه زودتر کشف شده و دیگر قدرت و تأثیر مخربی بر سلامت خودرو شما نداشته باشد، با این کار می‌توان گفت شما پیش از بروز خطا‌های مهلک سدی محکم بر مسیر این مشکلات کشیده‌اید و راه را برای بروز این موارد به‌خوبی بسته‌اید. در لیست مواردی مه دیاگ خودرو می‌تواند آزمایش کند مواردی دیده می‌شود که بتوان از آنها به‌عنوان اصلی‌ترین قسمت‌های خودرو یادکرد، قسمت‌هایی که بروز کوچک‌ترین ایرادی در آنها می‌تواند استفاده شما از خودرو را دچار تغییراتی منفی کند.

دیاگ چه قسمت‌هایی از خودرو را می‌تواند آزمایش کند؟

  • گیربکس
  • پیشرانه
  • ترمز
  • اگزوز
  • انژکتور
  • کویل
  • باتری
  • سنسور اکسیژن
  • قفل‌مرکزی

موارد بالا به‌خوبی نشان‌دهنده این موضوع هستند که توجه به داده‌های موجود در ایسیو خودرو می‌تواند عملاً باعث بهبود کارایی کلی  و بهبود مصرف سوخت خودرو شود.

دستگاه دیاگ چیست؟

دستگاه دیاگ توانایی خواندن و نوشتن بر روی بردهای الکترونیکی را دارد و مستقیماً یا با استفاده از روش‌هایی خاص به ایسیو خودرو متصل شود. با اتصال دستگاه دیاگ به ایسیو می‌تواند داده‌های موجود در این قطعه کنترلی را به‌خوبی استخراج کرده و با جداول موجود در خود مقایسه کند و با استفاده از این داده‌ها می‌تواند بگوید که ممکن است مشکلی که چندین وقت است با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنید در کجای خودرو شما جا خوش کرده باشد.

دستگاه دیاگ

ایسیو چیست؟

در توضیح ایسیو چیست مطالب زیادی را می‌توان نوشت؛ ولی ما در پیروز شفق این قطعه را تولید می‌کنیم و تخصصی می‌توانیم شمارا در این مورد راهنمایی کنیم که چرا ایسیو شما دچار ایراد شده و یا چه نوع ایسیو مناسب خودرو شما است، بنابراین داستان بلند را کوتاه کرده و تنها شما را به خواندن مقاله زیر جهت آشنایی با ایسیو راهنمایی می‌کنیم تا بتوانید بهتر با این قطعه پر اهمیت الکترونیکی خودرو آشنا شوید. البته برای آن دسته از همراهانی که زمان زیادی ندارند تنها می‌شود تعریف ایسیو را در جمله کامپیوتر خودرو خلاصه کرد، کامپیوتری که وظایف کنترلی حساس خودرو را به انجام رسانده و نظارت مستقیم بر روی تمامی قسمت‌های برقی خودروی شما دارد.

اتصال دستگاه دیاگ به ایسیو:

در هنگام دیاگ زدن خودرو دستگاه دیاگ با استفاده از کانکتورهای خاصی مانند کانکتور 90 خانه زیمنس یا انواع سوکت و کانکتورهای دیگر مستقیم به ایسیو متصل می‌شود، این قطعه دارای قسمتی برای ذخیره اطلاعات خودرو است که با اتصال به کامپیوتر و یا تلفن همراه می‌تواند داده‌های مختلفی را در اختیار متخصص دیاگ بگذارید. این افراد باتوجه‌به تخصص خود می‌تواند پس از دیاگ زدن خودرو اطلاعات را پردازش کرده و به شما بگویند که کدام قسمت خودرو شما ممکن است دچار ایراد شده باشد. میزان تخصص و نوع دستگاه و نوع خودرو شما تأثیری مستقیم بر میزان  هزینه خواهد داشت.

تأثیرگذاری دیاگ زدن خودرو بر روی مصرف سوخت و شتاب خودرو

با استفاده از دیاگ خودرو می‌توان عملکرد سنسور اکسیژن که مستقیماً با شتاب خودرو شما در ارتباط است اندازه‌گیری کرد و در صورت وجود ایراد در این قطعه تعویض آن را قطعه‌ای مرغوب‌تر را انجام داد تا با  این کار  جان تازه‌ای به خودرو بخشید و نفس این ماشین‌های حمل‌ونقل پر سروصدا را چاق کرد.

سنسور اکسیژن در خودرو اهمیت زیادی دارد و در صورت خرابی می‌تواند تبعات مالی زیادی را برای شما داشته باشید از به مشکل خوردن موتور خودرو تا مشکلات دیگر در خودرو، برای مطالعه بیشتر می‌توانید به مطلب خرابی سنسور اکسیژن در سایت کانکتور ما سر بزنید.

کم‌کردن میزان مصرف سوخت با دیاگ زدن خودرو به‌موقع

با استفاده از دیاگ زدن خودرو در زمان‌های مدون و به‌صورت دوره‌ای می‌توانید از بروز مشکلات زیادی جلوگیری کنید که بسیاری از این مشکلات با مصرف سوخت خودرو ارتباطی تنگاتنگ دارند؛ بنابراین می‌توان گفت دیاگ زدن خودرو راه‌حلی طلایی برای کاهش مصرف سوخت و بیشتر کردن عمر خودرو شما خواهد بود.

تاثیر دیاگ زدن خودرو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا